۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 رای, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...

چهار قسمت از یخچال‌فریزر که همین حالا باید تمیز کنید

چه تعداد از این نواحی ازقلم‌افتاده را فراموش کرده‌اید؟ نگهداری از یخچال فراتر از تنها تمیز کردن قفسه‌ها و دور ریختن باقیمانده غذاها است. بی‌شک نواحی پنهانی وجود دارند که شاید هرگز تمیزکاری نمی‌شوند. به‌طور منظم به این نواحی دستی بکشید تا عمر یخچال فریزتان را طولانی‌تر نمایید و در قبض برق خود صرفه‌جویی کنید.

لوله‌های مارپیچ کندانسور

لوله‌های مارپیچ کندانسور حرارت یخچال را در محیط رهاسازی می‌کنند. ممکن است این لوله‌ها در پوششی از کثیفی، گردوخاک یا موی حیوانات خانگی به دام افتاده باشند و باعث سخت‌تر کار کردن یخچال برای خنک نگه‌داشتن مواد غذایی شما بشوند.

لوله‌های مارپیچ کندانسور عموماً در عقب یخچال و در قسمت بالا و یا پشت شبکه واقع در بخش پایینی قرار دارند. اگر در مورد موقعیت دقیق آن‌ها شک دارید به دفترچه راهنمای یخچال نگاهی بیندازید.

پس از شناسایی موقعیت این لوله‌های مارپیچ دو شاخه یخچال را از پریز برق بیرون بکشید و آن‌ها را با برس مخصوص تمیز کنید. این برس مخصوصاً برای تمیزکاری لوله‌های مارپیچ طراحی‌شده تا بتواند به نواحی که در حالت عادی دسترسی به آن‌ها دشوار است راه پیدا کند.

پس از اتمام کار درصورتی‌که لوله‌های مارپیچ در پشت یک پوشش قرار دارند فراموش نکنید که پوشش را نیز تمیز کنید و زیر یخچال را جارو برقی بکشید.

تقویم خود را علامت بزنید تا فراموش نکنید که شش ماه بعد مجدداً این کار را انجام دهید.

یخ‌ساز

یخ‌ساز یخچال باید ماهی یک‌بار تمیزکاری گردد تا عملکرد مناسب آن حفظ شود. بعلاوه این کار مانع کثیف بودن یخ‌ها نیز می‌شود. برایان بنت در اینجا راهنمای کاملی در مورد تمیزکاری و جداسازی رسوب گرفتگی‌های یخ‌سازها ارائه کرده است.

فیلتر آب

فیلتر آب یخچال وظیفه پاک‌سازی آب را بر عهده دارد اما درصورتی‌که تمیز نباشد نمی‌تواند از عهده این کار بر بیاید. برای آگاهی از وجود یا عدم وجود فیلتر آب در آب‌سردکن داخل دری یخچال دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید. فیلتر آب در صورت وجود می‌بایست هر شش ماه یک‌بار تعویض گردد.

منافذ فریزر

نگاهی به درون فریزر بیندازید. درست است، منافذی در آنجا قرار دارند. این منافذ برای حفظ دمای مناسب در داخل فریزر حیاتی هستند. درصورتی‌که آن‌ها با یخ پوشانده شده باشند سریعاً اقدام کنید. یک سشوار بردارید و یخ را تا زمانی که کاملاً آب شود حرارت دهید (حواستان باشد که سشوار خیس نشود). سپس آب را به کمک یک اسفنج جمع‌آوری کنید.

از این به بعد منافذ را به‌دقت زیر نظر داشته باشید و اجازه ندهید زیر لایه‌ای از یخ پوشانده شوند و حواستان باشد که مواد غذایی جلو آن‌ها را نگیرند.

تعمیر تخصصی یخچال فریزر در تهران

آیا یخچال فریزر شما دچار مشکل شده و برای تعمیر آن نیاز به راهنمایی و کمک دارید؟ آیا می‌خواهید یخچال فریزر شما توسط نمایندگی و تعمیرکار معتبر تعمیر شود. با ما تماس بگیرید تا همکاران ما ضمن راهنمایی، در صورت درخواست شما یک از تعمیرکاران به محل شما اعزام کنند. ما با مناسب‌ترین قیمت، شش ماه ضمانت خدمات و بهترین لوازم یدکی یخچال فریزر شما را تعمیر می‌کنیم. در ضمن ما تمامی برندهای معتبر را سرویس و تعمیر می‌کنیم.

تعمیر ماشین لباسشویی
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 رای, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *