آموزش کنترل کولر گازی جنرال

آموزش ریموت کنترل کولر گازی جنرال | ۱ دقیقه فوری

آموزش ریموت کنترل کولر گازی جنرال : آیا شما هم به دنبال اطلاعات مورد نیاز در خصوص راهنمای کنترل کولر گازی جنرال هستید؟ می دانید که دکمه های موجود در ریموت کنترل مربوط به کولر گازی جنرال چه وظایفی را دارند؟ شما می توانید جهت به دست آوردن دقیق ترین مطالب در خصوص راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

معرفی و آشنایی با کولر گازی جنرال طرح لبخند

با شروع شدن فصل تابستان، بسیاری از مردم در سراسر کشورمان به دنبال خرید و استفاده از باکیفیت ترین و مدرن ترین انواع کولرهای گازی هستند تا بتوانند هوای مطلوبی را در محیط زندگی و کار خود به وجود آورده و از این طریق بر گرما تابستان فائق شوند. یکی از بهترین انواع کولرهای گازی را، کولر گازی جنرال شکل داده است که یکی از پرفروش ترین انواع کولرهای گازی موجود در بازار می باشد که شرکت جنرال جهت طراحی و تولید این محصول خود، از فناوری نوین و به روزی استفاده کرده است تا بتواند یکی از متفاوت ترین انواع کولرگازی ها را برای مشتریان خود به ارمغان آورد.

استفاده از کولر گازی جنرال طرح لبخندی می تواند مزیت های بسیار زیادی را داشته باشید که از مهمترین آنها می توان به اشغال فضای کمتر، کارایی فوق العاده و داشتن ریموت کنترل اشاره کرد. با خرید کولر گازی جنرال نه تنها می توانید به راحتی روزهای گرم تابستان را پشت سر بگذارید، بلکه می توانید از بهترین فناوری و تکنولوژی موجود در جهان نهایت استفاده را داشته باشید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد راهنمای کنترل کولر گازی جنرال توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 

 

راهنمای ریموت کولر گازی جنرال لبخندی

راهنمای کنترل کولر گازی جنرال 

همانطور که در قسمت قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، در حال حاضر بسیاری از افراد به دنبال آموزش ریموت کنترل کولر گازی جنرال هستند تا بتوانند بهترین استفاده را از این دستگاه برای خود به ارمغان آورند. شما نیز می توانید بدون هیچ گونه نگرانی، کولر گازی جنرال طرح لبخندی مورد نظر خود را تهیه کرده و آن را در ساختمان تان نصب کنید.

آشنایی با ریموت کنترل کولر گازی جنرال

۱- SCREEN LED یا نمایشگر

این بخش در واقع نمایشگر یا صفحه نمایش ریموت کنترل کولر گازی جنرال است که وضعیت کولر گازی را نشان می‌دهد و شما را از روند فعالیتی کولر گازی مطلع می‌کند.

در اطراف این صفحه نمایش و در قسمت کادر سیاه رنگ ، برخی از قابلیت‌های کولر گازی جنرال نوشته شده است ( atuo  ،  sleep،  lampو… ) . زمانی که شما از طریق فشردن دکمه‌ها آن حالت را انتخاب کنید، در مقابل آن علامتی ثبت می‌گردد به این معنا که شما در حال استفاده از آن حالت هستید. در ادامه و با توضیح هر یک از دکمه‌ها شما، بیشتر متوجه توضیحات این بخش خواهید شد.

۲- MODE دکمه تغییر حالت عملکرد دستگاه

این دکمه از اصلی‌ترین دکمه‌های ریموت کنترل جنرال محسوب می‌شود و مشخص کننده حالت عملکرد دستگاه است. در MODE 4 حالت وجود دارد که با هر بار فشردن این دکمه، یک حالت عوض می‌شود.

هر زمانی که برای تنظیمات و نحوه عملکرد کولر گازی، دکمه MODE را فشار می‌دهیم نشانه و یا تصویری مربوط به آن حالت با توجه به مدل کولر و یا ریموت و یا صفحه نمایش پنل داخلی ظاهر می‌شود. در این نمونه از ریموت کنترل که تصویر آن را مشاهده می‌کنید، هر یک از این حالت‌ها در سمت چپ نمایشگر قابل مشاهده هستند.

این حالت‌ها شامل این موارد هستند:

  • FAN ( باد زدن ) : با انتخاب این حالت کولر در حالت فن قرار می‌گیرد. یعنی به این صورت که کندانسور یا موتور کاملاً خاموش می‌شود و فقط فن کار می‌کند. این حالت بیشتر مناسب زمان‌هایی است که نیاز به سرما یا گرما نداشته باشید و تنها قصد دارید تا جریان هوای محیط را جابه‌جا کنید. عمدتاً از این حالت در فصل بهار استفاده می‌گردد.
  • COOl ( سرد ) : این گزینه مختص فصل گرما می‌باشد و با فعال کردن آن کولر گازی هوای سرد تولید می‌کند. با فعال کردن این حالت نشانه‌ای به شکل یک دانه برف در صفحه نمایش ظاهر می‌گردد.
  • HEAT ( گرم ) : این گزینه مختص فصل سرما می‌باشد و با فعال کردن آن کولر گازی هوای گرم تولید می‌کند.
  • AUTO ( خودکار ) : با انتخاب این گزینه، کولر گازی جنرال روی حالت خودکار ( اتوماتیک ) تنظیم می‌گردد و دمای کولر گازی را بنا بر دمای مورد نیاز شما تنظیم می‌کند.

این گزینه کولر شما را در حالت اتوماتیک قرار داده و با تعیین دمای کولر، همیشه دمای کولر گازی را در دمای دلخواه شما قرار می‌دهد. کاربرد این گزینه بیشتر برای مواقعی است که بیشتر مواقع شما در آن محیط حضور ندارید و شما با زدن این گزینه محیط را در دمایی یکنواخت قرار می‌دهد.

  • DRY ( خشک ) : با انتخاب این گزینه ، فرایند تهویه مطبوع و از بین بردن باکتری‌های موجود در هوا آغاز می‌گردد . این گزینه کولر شما را در حالت خشک یا رطوبت‌گیر قرار می‌دهد. یعنی این حالت در واقع رطوبت بیشتری را از هوای محیط می‌گیرد. این گزینه کاربرد مناسبی در مناطقی که دارای هوای مرطوب و شرجی هستند، دارد.

۳- TEMP دکمه افزایش و کاهش دما

به وسیله‌ی این دکمه‌ها ، شما بنا به نیازتان دمای محیط را افزایش یا کاهش می‌دهید. شما برای افزایش دما از فلش بالا و برای کاهش دما از فلش پایین استفاده می‌کنید.

معمولاً توصیه می‌شود  برای جلوگیری از عرق کردن بدن و نیز سرد شدن، دما روی ۲۲ درجه تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد تنظیم شود. چگونه دمای بین ۲۲ تا ۲۵ سانتی‌گراد دمای تعادلی بدن انسان است.

۴- ON/OFF دکمه خاموش و روشن

دکمه‌های خاموش و روش کردن کولر گازی هستند. برای روش کردن از دکمه ON و برای خاموش کردن از دکمه OFF استفاده نمایید.

۵- FAN SPEED دکمه انتخاب سرعت فن

با استفاده از این دکمه، شما این امکان را خواهید داشت تا سرعت فن را به دلخواه و بر اساس نیازتان در یکی از چهار حالت زیر قرار دهید:

  • حالت کم
  • حالت متوسط
  • حالت زیاد
  • حالت نامنظم ( کوهستانی )

۶- SWING دکمه هدایت باد کولر

اگر این دکمه را فشار دهید، جهت وزش باد یا هوای تولید شده کولر گازی را هدایت می‌کند.( شاید به نحوی مشابه چرخیدن پنکه که باد را به اطراف پخش می‌کند ). این تغییر جهت وزش باد از طریق پره‌های که در داخل پنل وجود دارد انجام می‌شود. به Swing در اصطلاح عامیانه دمپر هم می‌گویند.

۷- Air Flow دکمه تغیر جریان باد

شما با استفاده از این دکمه می‌توانید جریان باد را در سه جهت تغییر دهید.

۸- TIMER دکمه حالت تنظیم زمان ( حالت تایمر )

با استفاده از این دکمه، می‌توانید کولر گازی جنرال را برای زمان مشخصی تنظیم کنید و با زدن مجدد این دکمه، حالت تایمر را لغو کنید. با این دکمه زمانی را برای روشن یا خاموش شدن خودکار در نظر می‌گیرید.

۹- HOLD دکمه قفل کودک

برخی مواقع پیش می‌آید که ریموت کنترل  به طور ناخواسته در دسترس کودکان قرار می‌گیرد و آن‌ها ممکن است با فشار دادن برخی از دکمه‌های ، تغییراتی را در تنظیمات کولر به وجود آورند یا حتی ممکن است خود ما هم برخی مواقع ناخواسته دستمان روی برخی دکمه‌ها رفته تنظیماتی کولر را به هم بریزیم. استفاده از این دکمه رویداد چنین خطایی را به صفر می‌رساند.

۱۰- SLEEP دکمه حالت خواب

هر زمانی که شما این دکمه را فشار دهید ( چه زمانی که کولر روشن باشد و چه زمانی که کولر خاموش باشد) ، حالت خواب برای کولر گازی جنرال فعال می‌گردد. حالت خواب باعث می‌شود تا زمانی که شما در حال استراحت یا خواب هستید، ترموستات دمای فضا را تا مدت زمانی که شما تنظیم کرده‌اید، متعادل نگه دارد و از سرد یا گرم شدن نامتعادل جلوگیری کند. در چنین حالتی دور فن کاهش می‌یابد.

۱۱- TURBO دکمه فعالیت حداکثری

افرایش حداکثری فعالیت کولر گازی با فشردن این دکمه اجرا می شود. در واقع قابلیت Turbo حالتی است که در آن کولر گازی با بالاترین قدرت ممکن کار می‌کند.

۱۲-LAMP دکمه روشن کردن نمایشگر

با فشردن این دکمه صفحه نمایشگر روشن می‌گردد.

۱۳- CLEAN دکمه تمیز کننده فیلتر

این دکمه مختص تمیز کردن خودکار فیلترهاست. چنانچه این دکمه را بفشارید، عملکرد تمیز کردن خودکار فیلترها فعال می‌شود . عمدتاً این عملکرد قبل و بعد از حالت خنک کردن و رطوبت‌گیری قابل استفاده است.

هر سوالی دارید در کادر زیر بنویسید پاسخ می دهیم!!!

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 رای, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *